Współczesny design

Kategoria: Kultúra

Dobry przykład przekucia tradycji w nowoczesność i dodatkowo nadania jej charakteru użytkowego zaprezentowano na Zamku Sztuki w Cieszynie. Wystawa Farbione na modro dotyczyła modrzyńca. Nieodzowny materiał w stroju góralek Beskidu Śląskiego wytwarzany w technice batikowej. Noszony jako zapaska przednia tzw. fartuch z koroną. Od jakiegoś czasu znajduje nowe zastosowania użytkowe. Współczesną mu formę nadali projektanci z Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie.

Wzorro Design firma z siedzibą w Katowicach, która tworzy nieoczywiste i bardzo oryginalne formy. Stworzona przez nich kolekcja etui zainspirowana jest bogata kulturą Beskidu Śląskiego, a przede wszystkim pasterstwa i naturalnej wełny, którą zapewniają. Praktyczny produkt, który został wprowadzony na rynek przez firmę Wzorro to praktyczne etui wyrabiane z sukna owczej wełny.

Niezwykle popularne  stały się owce wykonywane  z drewna i pokryte prawdziwą owczą skórą. Zakupić je można w większości sklepów z pamiątkami na terenie Beskidów. Jako oryginalna pamiątka wykorzystywane są jako podnóżek, są również doskonałą zabawką dla dzieci.

Dane kontaktowe

Lokalizacja

Galeria

Współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020