Aktualności

Warsztaty "Park z tradycją"

Wiślańskie Centrum Kultury kończy realizację projektu "Park z tradycją - by uchronić od zapomnienia".

Jednym z głównych elementów projektu były warsztaty, które odbyły się podczas wiślańskich dożynek w Parku Kopczyńskiego. Podczas warsztatów mieszkańcy i turyści mogli dowiedzieć się jak zrobić masło, krążać kapustę, upiec chleb, czy zrobić własną, ekologiczną mąkę.

Byli też wiślańscy bacowie, którzy pokazywali, jak zrobić tradycyjny i świeży ser owczy oraz kowale, którzy zaprezentowali, jak dawniej wytwarzało się narzędzia. Co ważne, w ramach projektu, na deskach wiślańskiego amfiteatru wystąpiły też zespoły Vołosi i Megitza

- Przede wszystkim cieszymy się, że udało się obudzić niesamowity potencjał, którzy noszą nasi twórcy, tym bardziej, że warsztatom towarzyszyła świetna energia i pozytywne emocje. "Park z tradycją" to nowość, która przyciągnęła zarówno mieszkańców jak i turystów,
a zarazem utwierdziła nas w przekonaniu, że wszelkiego rodzaju warsztaty i pokazywanie naszej tradycji jest bardzo ważne - mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Park z Tradycją zrealizowano dzięki projektowi złożonemu przez Wiślańskie Centrum Kultury w ramach programu "Etno Polska 2019" Narodowego Centrum Kultury.

 

Współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020